Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandling och slutligt omhändertagande av matavfall
Referensnummer: AVT2019/0041
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att teckna ett avtal med en mottagare för behandling och slutligt omhändertagande av källsorterat Matavfall samt anslutande tjänster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513100 Disponering av hushållssopor, 90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen