Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjuts Lycksele kommun
Referensnummer: UH-2019-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Ramavtal för utförande av skolskjuts enligt och/eller vid behov i Lycksele kommun. Omfattningen av tjänsterna beskrivs mer detaljerat i upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 32 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60120000 Taxitjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen