83415-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av entreprenadmaskiner med förare
Referensnummer: 471/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende hyra av entreprenadmaskiner med förare så som hjul- och bandburna grävmaskiner samt hjullastare och väghyvlar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144710 Hjullastare, 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal avseende hyra av entreprenadmaskiner med förare så som hjul- och bandburna grävmaskiner samt hjullastare.