83415-2020 - ResultatSverige-LJUNGBY: Vakttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Larm och bevakningstjänster
Referensnummer: AVT 2019-0070
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79713000 Vakttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar nedan 3 områden:
− Bevakning, innefattande rondering, områdesbevakning, ordningsvakt, utryckningar vid larm dygnet runt alla dagar, extrabevakningar.
− Larmcentraltjänster, innefattande ta emot och förmedla larm, t.ex. inbrottslarm, kameralarm, överfallslarm.
− Mobila personlarm, tillhandahålla personlarm med GPS-funktion.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35121700 Larmsystem, 79711000 Larmövervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen