834166-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse tjänster – Vaktmästeritjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVaktmästeritjänster
BeskrivningUmeå Kommun avser upphandla Vaktmästeritjänster för kommunens vård och omsorgsboenden: Aktrisen Aktrisen resursenhet Bruksbacken Bruksbacken korttids Dragonen Eriksdal Eriksdal korttids Ersboda Holmsund gb Holmsund korttids Holmsund s-hus Umeå norra korttids Nordstjärnan Prästsjögården Sjöbacka Sjöjungfrun Skräddaren Solgården gb Teg Tomtebo Älvkungen Lundagård VästTeg Solbacken (intraprenad)
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98300000 Diverse tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110758:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel, 98341140 Vaktmästartjänster
Optioner
Beskrivning av alternativenAvtalet är på 2 år med option på förlängning 1+1 år.