See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT - Specialist Informationssäkerhet till Sussa och FVIS
Beskrivning: Den huvudsakliga arbetsuppgiften är att delta i Sussa-gemensamma projektet Gemensam utveckling av datalager (GUAD) inom kompetensområdet informations- och cybersäkerhet, upp till 50%. Samt på uppdrag av beställaren ingå som resurs i det regionala FVIS-programmet inom tidigare nämnt kompetensområde. Beställaren avgör fördelningen av tid mellan uppdragen. Uppdragsplats är Sundsvall eller annan överenskommelse.
Intern identifierare: 24IU1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: DIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000