83431-2018 - ResultatSverige-Nora: Avfallstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport och omhändertagande av matavfall,restavfall och brännbart avfall
Referensnummer: SBB2017-289
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Transport och omhändertagande av matavfall, restavfall och brännbart avfall från ÅVC i Ljusnarsberg, Hällefors, Lindesberg och Nora.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen