See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Support och utveckling för webbplatser i Sitevision
Beskrivning: Uppdraget avser en ny partner för webbutveckling och webbsupport. Leverantören ska ha särskild kompetens när det gäller content management-systemet Sitevision, samt väl dokumenterade erfarenheter av digital tillgänglighet och av samarbete med offentlig verksamhet. Syftet är att hålla Huddinge kommuns webbplatsre och intranät fortsatt uppdaterade samt att säkerställa att kommunens webbadministratörer alltid har rätt stöd och hjälp.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212211 Programvaruutvecklingstjänster för plattformskompatibilitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109523:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät, 72212224 Programvaruutvecklingstjänster för webbredigering