2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Sanering
Beskrivning: Kontraktsarbetena för respektive projekt/avrop omfattar projektering och utförande av företrädesvis saneringsarbeten i enlighet med vad som närmare preciseras vid avrop, arbetena kan även omfatta i enlighet med nedan i den mån de är underordnade saneringsarbetena. Kontraktsarbeten kan exempelvis omfatta sanering av: • PCB • Asbest • Urin • Nikotin • Avfuktning
Intern identifierare: 24/2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000