2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ultraljudssystem POCUS ramavtal
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för succesiva inköp av ultraljudssystem inom allmän bilddiagnostik/patientnära ultraljudsundersökningar för enklare diagnostik och stickhjälp. Vid avrop ska Region Uppsala ha möjlighet att konfiguera ultraljudssysemet efter behov samt avropa utredningsdelar separat. Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden.
Intern identifierare: UPPH2025-00225
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1. Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Ramavtal POCUS
Intern identifierare: 1819058-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2. Kravspecifikation
Intern identifierare: 1819059-1