83505-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster – Samarbetspartner som erbjuder integrations- och API-plattform som tjänst
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSamarbetspartner som erbjuder integrations- och API-plattform som tjänst
BeskrivningUppdraget innefattar både teknisk drift och support av en tilltänkt integrationsplattform (iPaaS), samt att integrera den med Malmö Stads befintliga IT-landskap. Samarbetet förväntas också inkludera etablering av en för sammanhanget lämplig samverkansmodell som stödjer både drift och vidareutveckling av integrationstjänsten under dess livscykel.
Intern identifierareSN-2025-241-1
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48517000 IT-programvara, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSamarbetspartner som erbjuder integrations- och API-plattform som tjänst
Optioner
Beskrivning av alternativenAvtalet gäller i maximalt tio (10) år från och med avtalstecknande. När fem (5) år av avtalets längd har passerat har Beställaren en ensidig rätt att förlänga avtalet i perioder om två (2) + två (2) + ett (1) år.