2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll av trafiksignalanläggningar
Beskrivning: Driftavtal omfattar tillsyn och skötsel samt planerat avhjälpande underhåll av trafiksignalanläggningar. I uppdraget ingår rondering och tillsyn med halvårsintervall. I avtalet ingår även mindre nybyggnationer och eller ombyggnation av trafiksignalanläggningar. Avtal kommer att tecknas med en leverantör.
Intern identifierare: TND/2025:5
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50232200 Underhåll av trafikljus
Ytterligare klassificering (cpv): 45233294 Installation av trafiksignaler, 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000