See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Samverkansentreprenad - Ombyggnation av Universum - Umeå
Beskrivning: Akademiska Hus har beslutat att utföra omfattande renovering och utveckling av Universumbyggnaden men också utveckla det anslutande parkområdet. Till detta projekt har Akademiska Hus behov av en byggentreprenör som i samverkan åtar sig att utföra entreprenaden.
Intern identifierare: 25/123
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsformulär (1)
Beskrivning: Ombyggnation av Universum på Umeå Universitet.
Intern identifierare: 1763774-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Samverkansentreprenad (1)
Intern identifierare: 1763775-1