83568-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för projektledning – Upphandling av konsulter för projektledare och projektledarstöd
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av konsulter för projektledare och projektledarstöd
BeskrivningUpphandling omfattar konsultuppdrag avseende projektledning och projektledarstöd i detaljplansskedet för Huddinge kommuns mark- och exploateringsprojekt. Uppdragen sträcker sig även in i genomförandeskedet av kommunens mark- och exploateringsprojekt.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94370:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten