83573-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Dorotea: Personalförmedling
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster - Socionomer
Referensnummer: UH-2019-5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Dorotea kommun inbjuder er härmed att lämna anbud i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Beställaren har för avsikt att teckna ett rangordnat avtal med högst tre (3) leverantörer.
Upphandlande myndighet är Dorotea kommun och upphandlingen administreras av upphandlingsenheten vid Arvidsjaur kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 9 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79621000 Förmedling av kontorspersonal, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen