83574-2017 - ResultatSverige-Henån: Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Resebyråtjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 3:
`Flygtransport av passagerare och gods, med undantag av postbefordran
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Orust.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Välkommen att delta i anbudsgivning avseende reseadministrativa tjänster för Orust kommun. Ramavtalet avser en fullservicetjänst och ska omfatta kostnadseffektiv reseplanering med bland annat bokning av tjänsteresor med tåg, flyg, hyrbil och hotell, att ombesörja transport till och från flygplats och/eller tågstation samt bokning av gruppresor.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer, 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster, 63515000 Resetjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.