Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Motorbyte och målning AF Gina.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud angående byte av motorer, backslag, utföra målning m.m. på arbetsfartyget Gina.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50241000 Reparation och underhåll av skepp, 45442100 Målning, 45442180 Ommålning, 50241100 Reparation av fartyg
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.