2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenad för Avfallshantering Nya Rosenlundsbadet
Beskrivning: Upphandling omfattar delentreprenad för avfallshantering för Nya Rosenlundsbadet i Jönköping.
Intern identifierare: 25/134
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet, 45212100 Byggnadsarbete i samband med fritidsanläggningar, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513300 Avfallsförbränning, 90514000 Återvinning av avfall, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000