2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenad- och nybyggnadsförsäkring
Beskrivning: Göteborgs Egnahems AB nedan avser upphandla ett försäkringsbolag som kan tillgodose beställarens försäkringsbehov enligt följande: - Entreprenadsäkerhetsförsäkring för bostadsrätt samt eget ägande (småhus) - Nybyggnadsförsäkring för eget ägande (småhus) - Förskott- och insatsgarantiförsäkring - Granskning och intygsgivning av kostnadskalkyl eller ekonomisk plan
Intern identifierare: EH2024-0027
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66510000 Försäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000