836285-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för ljudisolering och akustik – Ramavtal tekniska konsulttjänster avseende Akustik
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal tekniska konsulttjänster avseende Akustik
BeskrivningDenna upphandling avser Akustikkonsult för nyproduktion av hyresrätter samt renoverings-, underhålls-, ombyggnads-, anpassnings- och tillbyggnadsarbeten av befintliga hyresrätter, särskilda bostäder och lokaler inom Lunds Kommun.
Intern identifierare25/87
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313200 Konsulttjänster för ljudisolering och akustik
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000