83635-2018 - ÄndringSverige-Varberg: Tryckning och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster
Referensnummer: Ks 2017/0497
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal avseende tryckeritjänster till Varbergs kommuns verksamheter för successiva avrop under avtalstiden.
Beskrivning av uppdraget.
Det går bra att lämna anbud på ett eller flera av de områden som ska upphandlas.
Upphandlingen omfattar delområdena:
Delområde 1, trycksaker i minst 5 000 exemplar.
Delområde 2, kontorstryck.
Delområde 3, expresstryck samt trycksaker i färre än 5 000 exemplar.