836397-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Projektledare södra NDS
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProjektledare södra NDS
BeskrivningUppdraget avser konsultuppdrag avseende tjänst som projektledare för projekt i södra Norra Djurgårdsstaden. Arbetsuppgifter kan även komma att utföras inom övriga områden inom exploateringskontoret.
Intern identifierareE2025-03894
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareProjektledare södra NDS