2. Förfarande
Förfarande
Titel: Extemporaneous compounding equipment( RFI 202525 )
Beskrivning: Extemporaneous compounding encompasses the preparation of cytotoxic agents and other sterile extemporaneous formulations, including pain infusion cassettes, syringes containing antibiotics, and parenteral nutrition.
Intern identifierare: RFI 202525
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)