836674-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik – Redaktionella och taktiska kommunikationstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRedaktionella och taktiska kommunikationstjänster
BeskrivningInbjudan Skellefteå kommun inbjuder er att lämna anbud i upphandlingen av redaktionella och taktiska kommunikationstjänster. Syfte och mål med upphandlingen Syftet är att säkerställa att Skellefteå kommun uppnår sina varumärkes- och kommunikationsmål, att utveckla och upprätthålla en effektiv och optimerad kommunikationsproduktion samt att skapa förutsättningar för samordning och synergier mellan olika kommunikations- och produktionsuppdrag inom kommunen.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118829:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring, 79341100 Reklamrådgivning, 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79341400 Reklamkampanjer