83668-2018 - ÄndringSverige-Karlstad: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd
Referensnummer: UH-2018-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulttjänster för löpande avrop under avtalstiden inom följande anbudsområden:
1. Etableringsutveckling
2. Affärsutveckling och finansieringsstöd
3. Utredningar och analyser
Karlstad Innovation Park Ekonomisk förening inbjuder leverantörer att lämna anbud i denna upphandling gällande konsultstöd inom projektet Business Värmland 2018-2020.
Anbud kan lämnas på hela uppdraget eller på ett eller flera delområden. Upphandlingsdokumentet innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.