2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tjänst för digitala språktester II
Beskrivning: Upphandlingen avser en tjänst för att mäta svenskspråklig förmåga i samband med rekrytering av nya medarbetare inom skolan samt att mäta svenskspråklig förmåga hos befintliga medarbetare inom äldreomsorgen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122646:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Ja, förlängningsoptioner samt option för nivåtester inom kommunal vuxebutbildning.