837167-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Förberedande anläggningsarbeten och rivning – Program ERTMS-Utförandeentreprenad ERTMS SO Fosieby och SO Lernacken
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelProgram ERTMS-Utförandeentreprenad ERTMS SO Fosieby och SO Lernacken
BeskrivningUtförandeentreprenad för ERTMS införandet i SO Fosieby och SO Lernacken
Intern identifierareKOM-414367
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45111200 Förberedande anläggningsarbeten och rivning
Ytterligare klassificering (cpv): 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel-
Beskrivning-