Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Chefsutveckling/utbildning, chefshandledning och ledningsgruppsutveckling
Referensnummer: TK 17.110
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80532000 Chefsutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser utbildnings och stödtjänster till chefer och medarbetare inom Eskilstuna kommun. Upphandlingen är uppdelad i tre anbudsområden;
* Chefutveckling/Utbildning.
* Chefhandledning, coaching och grupputveckling.
* Ledningsgruppsutveckling.
För vidare information om upphandlingen,se upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79998000 Coachning, 80500000 Utbildningstjänster, 80511000 Personalutbildning, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen