83733-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Tandläkarvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Allmäntandvård för Asylsökande med flera
Referensnummer: LS 2018-0148
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85130000 Tandläkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Allmäntandvård för Asylsökande med flera.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85131000 Tandläkarvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen