Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reklambyråtjänster
Referensnummer: 2018MKB-3782
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79341100 Reklamrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
MKB AB avser att upphandla en reklambyrå som ska kunna stödja MKB med bland annat rådgivning, idégenerering, framtagning av strategier och planer och konceptualisering med mera.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79341000 Reklam, 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79342000 Marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen