2. Förfarande
Förfarande
Titel: Om - och nybyggnation av särskilt boende
Beskrivning: Hörby kommun planerar att uppföra ett nytt särskilt boende, storkök, samt om, - och renoveringsarbeten på två befintliga byggnader på fastigheten HÖRBY 42:16, belägen bakom vårdcentralen i Hörby. Nybyggnad, om, - och renoveringsarbeten innefattar totalt fyra byggnader på fastigheten.
Intern identifierare: 2024-00273
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211341 Byggnation av lägenheter
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning, 45211200 Byggnation av servicehus, 45211350 Byggnation av byggnader med flera funktioner, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Om - och nybyggnation av särskilt boende