See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mindre grävtjänster
Beskrivning: Uddevalla kommun behöver förnya sitt ramavtal gällande grävmaskin med förare. I upphandlingen ingår även transport av schaktmassor och en grovarbetare.
Intern identifierare: SBN/2025:535
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner, 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45112000 Grävning och schaktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000