83802-2023 - ÄndringSverige-Strömstad: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter TN 2022-0836
Referensnummer: 23/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Strömstads Kommun avser att upphandla separata ramavtal gällande tekniska konsulttjänster inom nedan kategorier:
Gatu- och Va-anläggningar
Bro- och hamnanläggningar
Bullerutredningar
Fastighetsvärdering
Naturutredningar
Miljöutredningar
Planarkitekter
Översiktsplanering
Bygg-/projektledning
Framtagande av Fastighetsägareförteckning
Marina utredningar