83804-2025 - Resultat
Sverige – Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten – Grönytor och parkering vid Kilsta IP
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grönytor och parkering vid Kilsta IP
Beskrivning: Iordningställande av parkering samt gång- och cykelvägar, breddning av infart samt grönytor inkl konstgräs. Berörd markyta ca 9.260 m2
Intern identifierare: 24-2040-1910-1010-249
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000