83821-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Tandläkarvård och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tandtekniska arbeten
Referensnummer: 2-4800/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85130000 Tandläkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
KI inbjuder att lämna anbud i upphandling av ramavtal för leveranser av tandtekniska tjänster och tandtekniska produkter till:
Tandteknikeruppdrag A - Universitetstandvården
Tandteknikeruppdrag B - Specialistkliniken
KI kommer att teckna avtal med ett antal leverantörer för varje uppdragskategori inom varje uppdrag.
Anbud kan lämnas för en eller flera uppdragskategorier i upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85131000 Tandläkarvård, 85131100 Tandreglering, 85131110 Tandregleringskirurgi
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen