2. Förfarande
Förfarande
Titel: Brandkonsulter
Beskrivning: Konsultuppdraget omfattar tillhandahållande av konsulttjänster inom området brand i samband med ny-, ombyggnads- och underhållsprojekt/entreprenader. Konsultuppdraget kan omfatta olika skeden (t.ex. Förstudie, projektering, upphandling, utförande och förvaltning).
Intern identifierare: FB 2025/822
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion, 71317210 Konsulttjänster för hälsa och säkerhet, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Brandkonsulter