838410-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Ventilationsarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVentilationsarbeten
BeskrivningUpphandlingen omfattar att, inom beställarens fastigheter/anläggningar i Karlshamns kommun, Karlshamnsbostäder AB, Karlshamn Energi AB, Karlshamn Energi Vatten AB, Karlshamnsfastigheter AB och Karlshamns hamn AB vid beställning genom avrop från ramavtal, utföra löpande behov av service och reparation avseende ventilationsarbeten inklusive visst material som åtgår vid respektive uppdrag.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116865:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42520000 Ventilationsutrustning, 71315410 Inspektion av ventilationssystem