See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetssystem
Beskrivning: Tanums kommun, Tanums Bostäder och Tanums Hamnar har beslutat sig om att upphandla en systemlösning för fastighetsförvaltning. Tanums kommun inbjuder härmed leverantörer att inkomma med ansökan om deltagande i konkurrenspräglad dialog.
Typ av förfarande: Konkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120942:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning, 48421000 Programvara för fastighetsförvaltning