83858-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ogräsbekämpning – 1 Bekämpning av ogräs och invasiva växtarter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: 1 Bekämpning av ogräs och invasiva växtarter
Beskrivning: Upphandlingen avser Ängelholms kommuns behov av bekämpning av ogräs och invasiva växt arter. Upphandlingen är indelad i två (2) delområden enligt nedan:Delområde 1 avser bekämpning av främmande invasiva växtarter, samt växtarter som i framtiden kan klassas som invasiva, inom Ängelholms kommuns geografiska område. Delområde 2 avser ogräsbekämpning inom Ängelholms kommun. Ytor som omfattas är hårdgjorda ytor i gatu, torg- och parkmiljö.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77312100 Ogräsbekämpning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Bekämpning av invasiva växtarter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106701:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Bekämpning av ogräs
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106701:Lot:2