2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ekonomisystem
Beskrivning: Försäkringskassan är i behov av att anskaffa ett ekonomisystem som levereras on-premises. Försäkringskassans behov är ett ekonomisystem med funktionalitet som bland annat redovisning, kundreskontra, leverantörsreskontra, anläggningsregister samt budget och prognos
Intern identifierare: FK 2024/025171
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48812000 Ekonomiska informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Försäkringskassan är i behov av att anskaffa ett ekonomisystem som levereras on-premises. Försäkringskassans behov är ett ekonomisystem med funktionalitet som bland annat redovisning, kundreskontra, leverantörsreskontra, anläggningsregister samt budget och prognos.
Intern identifierare: Ekonomisystem