2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal byggprojektledare och arkitekter
Beskrivning: Upphandlingen avser konsulttjänster inom byggprojektledning och arkitekter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123284:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader, 71222000 Arkitekttjänster avseende utomhusarbeten, 71223000 Arkitekttjänster avseende utbyggnader, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten