83888-2023 - ResultatSverige-Malmö: Vägbeläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende Underhållsbeläggningar i Malmö stad 2023-2026
Referensnummer: 22/111
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar beläggnings- och förstärkningsåtgärder på huvudgator, uppsamlingsgator, lokalgator, gc-banor och gångbanor som omfattar beläggningar av asfalt, natursten, betongmarksten med mera samt tillhörande arbeten. Arbetena är av underhållskaraktär. Arbetena är uppdelade på ett antal objekt. Ytorna är varierande stora och objekten befinner sig i olika delar av kommunen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233142 Vägreparationer, 45262510 Stenarbeten, 45432112 Stenläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen