83905-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – E10 Morjärv-Svartbyn mötesfri 2:1 väg och byggnadsverk bro, Produktion
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelE10 Morjärv-Svartbyn mötesfri 2:1 väg och byggnadsverk bro, Produktion
BeskrivningUtförandeentreprenad "utan MF" fast pris omfattar ombyggnation av E10 på en sträcka av ca. 17 km mellan Morjärv - V:a Svartbyn till mötesfri 2+1 väg, stängsel samt innefattar byggnadsverk bro.
Intern identifierareKOM-409511
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUtförandeentreprenad "utan MF" omfattar ombyggnation av E10 på en sträcka av ca. 17 km mellan Morjärv - V:a Svartbyn till mötesfri 2+1 väg, stängsel samt innefattar byggnadsverk bro.
Intern identifierareE10 Morjärv-Svartbyn mötesfri 2:1 väg och byggnadsverk bro, Produktion