2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kontraktsingenjör ekonomi och teknik Ostlänken
Beskrivning: Resurskonsult kontraktsingenjör främst avseende järnväg för entreprenaderna och konultuppdragen i projekt Gerstaberg, Ostlänken.
Intern identifierare: KOM-418019
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Kontraktsingenjör ekonomi och teknik Ostlänken