83922-2023 - ResultatSverige-Karlskrona: Fiberoptiska material
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Optomateriel
Referensnummer: 2022/252 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32560000 Fiberoptiska material
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds ni att lämna anbudavseende optomateriel.
Upphandlande myndigheter
Affärsverken Karlskrona AB 556049-4733, Affärsverken Elnät i Karlskrona AB 556532-0834 och Affärsverken Energi i Karlskrona AB 556086-1618.
Produkten/Tjänsten
Upphandlingen avser ett ramavtal för optomateriel i projekt och förrådshållning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32500000 Telekommunikationsmateriel, 32561000 Fiberoptiska kopplingar, 32562000 Optiska fiberkablar, 32562100 Fiberoptiska informationskablar, 32562300 Fiberoptiska kablar för dataöverföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen