83945-2019 - ÄndringSverige-Nyköping: Energi och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mäklartjänst för krafthandel El
Referensnummer: DU-UPP18-0416
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av mäklartjänst för krafthandel el.
Aktuell upphandling
Denna upphandling avser avtal på Mäklartjänst för El krafthandel enligt beskrivning i bifogad Kravspecifikation och Mall för upphandlings­kontrakt.