839461-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kirurgiska instrument – Kirurgiska instrument
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKirurgiska instrument
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för successiva inköp av Kirurgiska flergångsinstrument för öppen kirurgi, engångs knivblad, instrumentolja samt service av instrument.
Intern identifierare2024-O001656
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33169000 Kirurgiska instrument
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141411 Skalpeller och knivblad
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000