2. Förfarande
Förfarande
Titel: Parkeringsövervakning
Beskrivning: - Parkeringsövervakning på allmän platsmark - Funktionslösning av betalautomater som kommunicerar med HUB-lösningen (driftansvar med underhållsservice och reparation av betalautomater) - Administration och hantering av flyttning av fordon - Option på parkeringsövervakning på kvartersmark (inkl. vägmärkesuppsättning) Parkeringsövervakningen ska bedrivas i syfte att främja trafiksäkerhet, framkomlighet och tillgänglighet. Parkeringsvakterna ska i första hand arbeta förbyggande och informera allmänheten om gällande bestämmelser. Parkeringsvakterna ska arbeta likriktat.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38730000 Parkeringsmätare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104402:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 51214000 Installation av parkeringsmätare, 63712400 Parkeringstjänster, 98351000 Parkeringsförvaltning