839824-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet – Kommunikationstjänster KTH
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKommunikationstjänster KTH
BeskrivningKTH har behov av olika kommunikationstjänster.
Intern identifierareHS-2025-2397
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 79341100 Reklamrådgivning, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningKommunikationstjänster
Intern identifierare1808126-0
Ytterligare klassificering (cpv): 79341200 Managementtjänster avseende reklam
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelOmråde 1 Operativt kommunikationsstöd
BeskrivningOperativa kommunikationsstjänster
Intern identifierare1809996-1
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelOmråde 2: Komplexa kommunikation
BeskrivningKomplexa kommunikationstjänster
Intern identifierare1830957-2
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelOmråde 3: Fördjupad kommunikationskompetens
BeskrivningFördjupad kommunikationskompetens
Intern identifierare1831179-3