839953-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Utförande av huvudinspektion vägtunnlar inom Norra, Mellersta och Östra regionerna
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtförande av huvudinspektion vägtunnlar inom Norra, Mellersta och Östra regionerna
BeskrivningUppdraget avser huvudinspektion av tunnelanläggningar i Norra, Mellersta och Östra regionerna. Upphandlingen omfattar områden/delområden under åren 2026-2029 enligt nedan: - Vägtunnlar i Norra Mellersta regionen och övriga tunnlar inom Östra regionen exkl. Södra Länken och Norra Länken (2026) - Vägtunnlar Södra Länken 2027–2028 - Vägtunnlar Norra Länken 2029
Intern identifierareKOM-418414
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUtförande av huvudinspektion vägtunnlar inom Norra, Mellersta och Östra regionerna